Gyülekezeti bibliaórák

2014.11.21

Bibliaóra 2015. szeptember 15- 2016. május 31. között kedd esténként

Kedd 18:00-19:00 Gyülekezeti bibliaóra az evangélikus lelkészi hivatalban (Dunakeszi, Verseny u. 2.)

Hagyományos, bibliatanulmányozó heti egy órás alkalmunkat szívesen látjuk az újabb, de a régóta hűséges tagokat is. A munkaidő befejezéséhez igazodó bibliaóra egy kis-közepes csoport, ahová a tanév elején érdemes bekapcsolódni, amikor elkezdünk egy új témát vagy bibliai könyvet.

Ebben a tanévben a bűn-bűnvallás-bűnbocsánat témáját járjuk körül. Kapott Ádám és Éva bűnbocsánatot? Kért-e Kain bocsánatot Istentől tette miatt? Hogyan lehet Isten bűnbocsátó és büntető egyszerre? Mit mond Jézus arról, hányszor bocsássunk meg? Hogyan tanulhatunk a sirató zsoltárok bűnvallásaiból? Hogyan jutott el József szíve a bűnbocsánatig testvéreivel szemben? Van-e olyan bűn, ami nem bocsáttatik meg? Hogyan kérünk otthon bocsánatot? Muszáj a munkatársammal kibékülnöm, csak mert keresztyén vagyok? Hol találjuk a bocsánat nyomait evangélikus énekeinkben? Mit ír Luther a bűnbocsánatról?

Ilyen, és ehhez hasonló kérdéseket feszegetünk hétről hétre. A sorozat részleteiről a bibliaórákon érdeklődhet.

Szeretettel várjuk!