Asztalközösség

„Látom a kitárt menny kapuját,
Terített asztalát,
A nekem szabott fehér ruhát,
Látom az Úr mosolyát.”

Mi az asztalközösség?

Dunakeszi evangélikus program havonta egy este (általában 2-3 alkalommal) Asztal mellett, testi tápláléktól felüdülve beszélgetünk egy-egy lelki témáról.

Kinek ajánlott?

• annak, aki szeretné velünk megosztani társaságát asztalközösségben is
  • annak, aki nemrég lett (keresztelés, esküvő, konfirmáció, költözés, hitkérdések stb. miatt) gyülekezetünk tagjává, és ismerkedni szeretne
  • annak, akit érdekel az evangélikus tanítás
  • annak, aki már régen evangélikus, de szeretne megújult hitben járni
  • azoknak a fiataloknak és felnőtteknek, akik 2 jókedvvel eltöltött tartalmas estére vágynak
  • mindenkinek, aki heti rendszerességgel nem tud részt venni a gyülekezet beszélgetős alkalmain

Mikor és hol lesz?

Dunakeszi evangélikus gyülekezeti terem (Verseny u. 2.)

Amint elegendő jelentkező összgyűlik, de általában negyedévente egy alkalommal hétfő vagy csütörtök este 18 órától.

Hogyan jelentkezhetek?

A lelkészi hivatalban személyesen
Emailben: dunakeszi@lutheran.hu
Telefonon: +36 (20) 770 3814

Eddigi alkalmakról

Októberben és novemberben megtartottuk az egyik nemrég útjára bocsátott alkalmunk, az Asztalközösség sorozatát. A három részesre tervezett sorozat két alkalma valósult meg az őszi-téli időszakban, ám ez nem szegte kedvét a jelentkezőknek. Mindenki érkezett valamilyen finomsággal, amelyből egészen nagy terülj-terülj asztalkám kerekedett. A vacsora elköltése közben ismerkedtünk egymással, majd a kis társaság előadást hallgatott meg két témakörben: Isten a házasságban, Isten a családban. Az előadásokat beszélgetés követte, és ezután tértünk haza új élményekkel, remélhetőleg Istenadta gondolatokkal otthonainkba. Biztatunk a következő hónapokban mindenkit, hogy jelentkezzen ezekre a havi egy alkalommal megtartott bibliaórákra, nem fogja megbánni sem a vacsorát, sem a testvéri beszélgetést!