Böjti est – Krisztus hét szava a kereszten

2023.03.06

Orgonazenés áhítat Hallgrimur Pétursson Passió-énekek című műve alapján

2023. március 8. szerda 17:00-18:00, Sztehlo Gábor Evangélikus Diakóniai Központ (2120 Dunakeszi, Fóti út 75.)

Hallgrímur Pétursson, a 16. században élt lutheránus lelkész az izlandi irodalom máig meghatározó alakja. Legfontosabb műve a Passió-énekek. A haldokló Jézus utolsó szavai számos műalkotást ihlettek, többek között Pétursson énekgyűjteményében is találunk minden szóhoz egy éneket. A böjti esten ez a hét ének hangzik el J.S.Bach egyik művével váltakozva.

A szövegrészeket Vig Balázs, az Országos Iroda Gyülekezeti és Missziói Osztályának munkatársa válogatta, a szövegeket Németh Zoltán és/vagy Vig Balázs szólaltatják meg.

Hangszeren közreműködik Tüzes Marcell Sámuel orgonaművész.

Szeretettel várunk minden gyülekezeti tagot és ismerőst a szeretetotthon lakóival közös programra! A részvétel ingyenes!