Támogassa adója 1 %-ával Alapítványunk céljait!

2019.02.21

Dunakeszi, gödi, sződligeti evangélikusok összefogásában jött létre a Hespné Házos Mária Evangélikus Alapítvány

A 2018. rendelkező évben (azaz a 2017-es évről szóló adóbevallások nyomán) a NAV értesítése alapján 129.356 Ft volt a Hespné Házos Mária Evangélikus Alapítvány javára felajánlott szja 1 %-os összeg.

A 2019-es évnek azzal a céllal futunk neki, hogy ezt az összeget megduplázzuk!

Az Alapítvány alapító okirata szerint a következő főbb tevékenységeket végzi:

• A Dunakeszi Evangélikus Egyházközség hitéleti központjának – templomának, gyülekezeti helységeinek, parókiájának és ezek környezetének karbantartása, rendszeres ápolása és a lehetőségek szerinti továbbfejlesztése
  • Gyermek, ifjúsági, felnőtt egyházi, kulturális, sport tevékenységek szervezése nemcsak gyülekezeti tagok számára
  • Szociálisan hátrányos helyzetű családok számára rendszeres adománygyűjtés és kiosztás (felekezeti hovatartozástól függetlenül)
  • Dunakeszi Evangélikus Egyházközség területén élő idős gyülekezeti tagok látogatása, lelki gondozása
  • Az egyházközséghez tartozók emberi jogainak védelme.

A fentieknek megfelelően az Alapítvány minden anyagi forrását transzparens módon a Gyülekezet által vállalt humanitárius célokra fordította.

Az Alapítvány Adószáma: 18651797-1-13

Az Alapítvány nyilvántartási száma: 13-01-0003691

...és természetesen megtalál minket a NAV 1 %-os listáján is a 12370-es sorszám alatt.

Gondoljon ránk az idén (is) az 1 %-ával!